روزنامه شرق: احتمال صداگذاری در ماجرای شوخی جنجالی مجلس

روزنامه شرق: احتمال صداگذاری در ماجرای شوخی جنجالی مجلس

روزنامه شرق: احتمال صداگذاری در ماجرای شوخی جنجالی مجلس

  • درج سریع آگهی متنی رایگان
  • درج اعلامیه

اخبار

روزنامه شرق: احتمال صداگذاری در ماجرای شوخی جنجالی مجلس

۱۳۹۷/۰۱/۳۰

حجت‌الاسلام «عليرضا سليمي»،عضو هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان از احتمال صداگذاري در حین صحبت های نماینده مجلس سخن گفت و اعلام کرد هيئت نظارت به صورت ويژه قرار است پيگيري کند.

داستان از این قرار بود: «جهانبخش محبی‌نیا» نماینده حوزه انتخابیه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب در مجلس مشغول صحبت درباره یک طرح در مجلس بود. میان دو جمله‌اش سکوت کرد تا نفسی بگیرد. صدای مجلس از رادیو پخش مستقیم می‌شد. در‌حالی‌که محبی‌نیا ساکت بود، ناگهان صدایی دورتر از میکروفون اصلی به گوش رسید: «به ما این دختر خوشگل‌ها رو نشون بده».

جمله را درست شنيدند: «به ما اين دختر خوشگل‌ها رو نشون بده». از مجلس شوراي اسلامي چنين صدايي آمد. اين جمله در فضاي مجازي حکم بمب را دارد؛ بيشتر حساب‌ها و کانال‌ها در تلگرام، توييتر و اينستاگرام که باز شود، اين جمله به گوش مي‌رسد: «به ما اين دختر خوشگل‌ها رو نشون بده».

درباره اينکه چه کسي اين جمله را گفته، اسامي مختلفي مطرح شده است. حالا حجت‌الاسلام «عليرضا سليمي»، نماينده محلات در مجلس که عضو هيئت نظارت بر رفتار نمايندگان هم هست، از دو احتمال در رابطه با «به ما اين دختر خوشگل‌ها رو نشون بده» صحبت مي‌کند.

او مي‌گويد: «دو احتمال مطرح است؛ اول اينکه ممکن است صداگذاري شده باشد که هيئت نظارت به صورت ويژه قرار است پيگيري کند».

او در پاسخ به اينکه اين صدا در پخش زنده راديو شنيده شده، چطور ممکن است صداگذاري شده باشد، گفت: «از بحث‌هايي که با آقاي «کيايي»، مدير روابط عمومي مجلس و بعضي نمايندگان و برخي اعضاي هيئت‌رئيسه داشتيم، اين بود که ممکن است صداگذاري شده باشد که در حال پيگيري هستند».

او افزود: «اگر صدا‌گذاري شده باشد، بايد ديد چه کساني اين کار را کرده‌اند». او درباره احتمال دوم هم گفت: «ممکن است که واقعيت داشته باشد که در آن صورت در هيئت نظارت بررسي مي‌کنيم که چه کسي بوده».

او درباره اسامي مطرح‌شده هم گفت: «اسامي‌ای که مطرح شده، واقعيت ندارد و ممکن است دوستي و دشمني با برخي نمايندگان وجود داشته باشد». او افزود: «به صورت ويژه از طريق هيئت نظارت پيگيري مي‌کنيم؛ گفتيم که کل فيلم را بازبيني کنيم».

او در پاسخ به اينکه فيلم کدام بخش از مجلس قرار است بازبيني شود، گفت: «کل فيلم؛ قسمت هيئت رئيسه و کل اطراف آقاي محبي‌نيا و همين‌طور از نظر فني بررسي شود که آيا امکان دارد دو تا ميکروفون هم‌زمان باز باشد؟».

او درباره جلسه هيئت نظارت هم گفت که قرار است هفته آينده جلسه تشکيل و بررسي شود. او گفت که «اگر اين صدا اصالت داشته باشد، در هيئت نظارت با فرد گوينده برخورد خواهد شد». در همين حال تعدادي از نمايندگان مجلس در نامه‌اي به رئيس مجلس شوراي اسلامي، خواستار رسيدگي به پخش «به ما اين دختر خوشگل‌ها رو نشون بده» از تريبون مجلس و برخورد با فرد خاطي شدند.

 

 دیدگاه خود را بیان کنید
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸
1:08:09 PM
aparat facebook googleplus instagram